Geotextílie na záhradeGeotextílie a fólie majú v záhrade široké uplatnenie.
Uľahčujú jej údržbu.
Zlepšujú starostlivosť o rastlinyTieto materiály majú mnoho podôb, používajú sa napríklad v stavebníctve, pri veľkých terénnych úpravách aj na záhradách pri pestovaní rastlín.

Geotextílie na záhonoch
Pre záhradkárske a záhradnícke účely sa používajú predovšetkým netkané textílie. Kladú sa na povrch zeme alebo sa ukladajú do pôdy. V čom Vám môžu pomôcť?
Najčastejšie sa používajú na záhonoch, kde zabraňujú rastu buriny. Vďaka tomu nemusíme používať toľko herbicídov a ďalších prostriedkov (chemických) obmedzujúcich rast buriny. Netkaná textília zaisťuje ľahký prienik vody do pôdy rovnomerne po celom povrchu, znižuje odparovanie vody a tak udržuje pôdu vlhkú i behom suchých období, zabraňuje jej prehrievaniu. Chráni pôdu pred eróziou. Umožňuje prístup vody a vzduchu.
Geotextíliou tiež môžeme oddeliť kvalitnú zeminu navezenú na záhony od ostatnej pôdy, voda môže pritom voľne prúdiť bez toho, aby sa zeminy premiešali.

Zalievanie črepníkových rastlín
Geotextília funguje ako automatický zavlažovací systém. Kapilárne rohože zaistia, že Vaše rastliny v črepníkoch budú zavlažované po dobu, kedy budete preč. Súčasne zaistí, že Vaše rastliny budú dostávať vodu rovnomerne.

Ceny tohto tovaru nájdete V Našom E-SHOPE
Úvod Naša firma Bazénové fólie Jazierková fólia Fóliovníkové fólie Obalové materiály Reklamné plachty Fotogaléria Na stiahnutie Pracujte pre nás Auto plachty Tieniace siete Krycie plachty Záhradné fólie Dielenské závesy a predely Bazénové solárné plachty Bazénové krycie plachty Bazénové krycie siete Fólia Odkazy Vyhledávání Kontakty Mapa webu

  Geotextílie a fólie majú v záhrade široké uplatnenieObchod, kde nájdete fólie a plachty nielen pre vaše bazény

ČO JE GEOTEXTÍLIA?
Geotextílie sú tkané, pletené či netkané textílie, vyrobené z vysokokvalitného polypropylénu (PP) a polyesteru (PES). Sú odolné voči pliesňam a baktériam, znášajú ako alkalické tak aj kyslé prostredie, odolávajú obvyklým rozpúšťadlám. Pokiaľ sú vystavené slnku, podliehajú po určitej dobe znehodnoteniu vplyvom UV žiarenia.
Podľa určenia rozlišujeme niekoľko základných typov geotextílií: separačná (zabraňuje premiešaniu rozdielnych vrstiev s odlišnými funkciami, medzi ktorými je uložená), filtračná (obmedzuje vyplavovanie častíc jednej sypkej vrstvy do inej pri prietoku vody, ale nebráni pohybu vody), spevňovacia (umožňuje stabilizáciu zemného telesa alebo podložia stavieb), drenážna (odvádza vodu z povrchu podložia a umožňuje vo svojej rovine odvádzať vodu zo svojho okolia).
Farba môže byť biela, čierna, niekedy zelená či farebný melír. Vyrába sa v rôznych šírkach a gramážach, predáva sa ako metráž, balíčky aj role.


Informace o nás najdete na stránce s kontakty (Kontakty) nebo použijte "Vyhledávání". 

 


Napíšte svoj dotaz, kontaktné údaje a stlačte tlačidlo "Odoslať", radi sa s vami spojíme.


Fólie a plachty: FLOBAL s.r.o.
Nádražní 486, 51721 - Týniště nad Orlicí, tel.: 739 306 559

Úvod I Kontakty I Vyhledávání I Mapa webu