Geotextilné kvetináčeVyužitie pre okrasné kvetináče a hrantíky

Moderný spôsob starostlivosti o Vaše kvety v hrantíkoch a kvetináčoch. Keď sadíme kvety do hrantíkov alebo črepníkov, prajeme si, aby sa im darilo čo najlepšie.
Použitím geotextilného kvetináča získate rovnomerný rozvod vody v kvetináčoch a lepší rast koreňov v hrantíkoch a kvetináčoch.
Použite geotextilných kvetináčov je veľmi jednoduché. Len ho vložíte do kvetináča medzi Keramzit a substrát predtým, než zasadíte rastlinu.
Geotextilný kvetináč je ideálny pre okrasné hrantíky alebo kvetináče. Vysokoabsorbčná geotextília oddeľuje vrstvu Keramzitu a hliny. Získate tak lepšiu drenáž a dobré podmienky pre korene vo Vašich hrantíkoch. Vďaka kapilárnej vzlínavosti rovnomerne rozvádzajú vodu ku koreňom a zabraňujú ich prelievaniu.
Použite geotextilných kvetináčov je veľmi jednoduché. Len ho vložíte do kvetináča medzi Keramzit a substrát predtým, než zasadíte rastlinu.

Výsadba do vol'nej pôdy

Ideálne riešenie pre výsadbu cibuľovín, letničiek, viacročných rastlín, trvaliek, bylín a črepníkových kvetov.
Rastliny pri voľnej výsadbe do voľnej pôdy lepšie odolávajú plevelným a iným konkurenčným rastlinám a škodcom.
U rastlín vyžadujúcich prezimovanie mimo vonkajších priestorov je veľmi uľahčená manipulácia pri presádzaní. Geotextilné kvetináče umožňujú ľahké premiestnenie rastliny bez jej poškodenia a bez šoku z presádzania.

Postup pri použití: V mieste výsadby vyhĺbte dieru vo veľkosti vysádzaného kvetináča. Do textilného kvetináča vložte substrát vhodný pre vysádzanú rastlinu a rastlinu zasaďte. Potom vložte geotextilný kvetináč do pripravenej diery a prihrňte zeminou až cez vrchný okraj geotextilného kvetináča.

Výsadba vodných rastlín a aplikácia do jazierka

Geotextilné kvetináče sú ideálnym riešením pre výsadbu vodných rastlín do jazierok. Sú veľmi dobre priepustné pre vodu a vzduch. Pritom sa substrát z kvetináča nevyplavuje do jazierka a tým sa zabraňuje znečisteniu vody.
Geotextilné kvetináče umožňujú ľahké premiestnenie rastliny bez jej poškodenia a bez šoku z presádzania.
Postup pri použití: naplňte kvetináč substrátom vhodným pre rastlinu. Zasaďte rastlinu. Teraz vložte kvetináč do jazierka na vybrané miesto.
Pomocou geotextilných kvetináčov naplnených drťou alebo substrátom je možné jednoducho vytvoriť ohraničené plytčiny a hrádze oddeľujúce jednotlivé zóny v jazierku.


Návod na použitie geotextilné kvetináčov - TU

Ceny tohto tovaru nájdete V Našom E-SHOPE
Úvod Naša firma Bazénové fólie Jazierková fólia Fóliovníkové fólie Obalové materiály Reklamné plachty Fotogaléria Na stiahnutie Pracujte pre nás Auto plachty Tieniace siete Krycie plachty Záhradné fólie Dielenské závesy a predely Bazénové solárné plachty Bazénové krycie plachty Bazénové krycie siete Fólia Odkazy Vyhledávání Kontakty Mapa webu

  Geotextilné kvetináče - použitieObchod, kde nájdete fólie a plachty nielen pre vaše bazény

ČO JE GEOTEXTÍLIA?
Geotextílie sú tkané, pletené či netkané textílie, vyrobené z vysokokvalitného polypropylénu (PP) a polyesteru (PES). Sú odolné voči pliesňam a baktériam, znášajú ako alkalické tak aj kyslé prostredie, odolávajú obvyklým rozpúšťadlám. Pokiaľ sú vystavené slnku, podliehajú po určitej dobe znehodnoteniu vplyvom UV žiarenia.
Podľa určenia rozlišujeme niekoľko základných typov geotextílií: separačná (zabraňuje premiešaniu rozdielnych vrstiev s odlišnými funkciami, medzi ktorými je uložená), filtračná (obmedzuje vyplavovanie častíc jednej sypkej vrstvy do inej pri prietoku vody, ale nebráni pohybu vody), spevňovacia (umožňuje stabilizáciu zemného telesa alebo podložia stavieb), drenážna (odvádza vodu z povrchu podložia a umožňuje vo svojej rovine odvádzať vodu zo svojho okolia).
Farba môže byť biela, čierna, niekedy zelená či farebný melír. Vyrába sa v rôznych šírkach a gramážach, predáva sa ako metráž, balíčky aj role.


Informace o nás najdete na stránce s kontakty (Kontakty) nebo použijte "Vyhledávání". 

 


Napíšte svoj dotaz, kontaktné údaje a stlačte tlačidlo "Odoslať", radi sa s vami spojíme.


Fólie a plachty: FLOBAL s.r.o.
Nádražní 486, 51721 - Týniště nad Orlicí, tel.: 739 306 559

Úvod I Kontakty I Vyhledávání I Mapa webu